Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dva bývalí francouzští agenti tajných služeb jsou podezřelí z velezrady

Francie
Francie
Foto: Pixabay

Paříž - Dva bývalí agenti francouzských tajných služeb byli předvedeni před soud kvůli podezření z velezrady, které se údajně dopustili vyzrazováním tajných informací zahraniční mocnosti. Informovalo o tom ve čtvrtek francouzské ministerstvo obrany, které tak podle agentury AFP částečně potvrdilo předchozí informace televize TMC a deníku Le Monde. Média tvrdí, že zmíněnou mocností je Čína.

AFP v té souvislosti s odvoláním na soudní zdroj uvedla, že už 22. prosince byly ve Francii obviněny tři osoby; dvě ze spolupráce s cizími tajnými službami a jedna z krytí trestné činnosti a velezrady. Dvě osoby jsou ve vazbě a jedna pod soudním dohledem.

Také ministerstvo obrany hovoří dohromady o třech podezřelých, kteří stanuli před soudcem.

"Ministerstvo obrany potvrzuje, že dva jeho bývalí pracovníci a manželka jednoho z nich byli předvedeni před vyšetřujícího soudce kvůli podezření ze skutků zakládajících podezření na trestné činy a přečiny velezrady, a to vyzrazením informací zahraniční mocnosti, podněcováním k trestnému činu a tajným poškozováním národní obrany," uvedlo ministerstvo v prohlášení ze čtvrtečního večera.

Témata:  Francie špionáž

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.