Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na škole v Indianě se střílelo, dva zranění

Zbraně
Zbraně
Foto: Pixabay

Noblesville - Dva lidé byli zraněni při dnešní střelbě na střední škole v americkém státě Indiana. Pravděpodobného pachatele, kterým je místní žák, policie zadržela. Podle policistů zřejmě neměl komplice a nebezpečí již pominulo, uvedla agentura AP.

Policie zasahovala dnes ráno místního času (odpoledne SELČ) na škole ve městě Noblesville vzdáleném okolo 30 kilometrů od indianské metropole Indianapolis. Zraněn byl podle policejního zdroje AP jeden z žáků a jeden učitel. Oba byli převezeni do nemocnice, závažnost jejich poranění není známa.

Školu navštěvuje na 1300 dětí ve věku 12 až 14 let. Policie nechala během zásahu proti střelci areál školy evakuovat. O identitě zadrženého člověka nejsou známy žádné podrobnosti.

Američtí studenti letos iniciovali sérii demonstrací požadujících omezení prodeje zbraní poté, co v únoru zabil střelec na škole ve floridském Parklandu 17 lidí. Přes počáteční vstřícná prohlášení politiků včetně prezidenta Donalda Trumpa se však i kvůli tlaku vlivné lobby majitelů zbraní nepodařilo prosadit žádnou zásadní změnu.

Témata:  střelba USA zbraně školství

Související

Aktuálně se děje

14. února 2026 19:33

Nejméně věří Češi Turkovi, ukázal průzkum. Od politika přišla rázná reakce

První letošní výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), realizovaný na přelomu ledna a února 2026, nabízí detailní pohled na to, jak čeští občané vnímají své politické představitele. Nejdůvěryhodnější postavou české politické scény zůstává prezident Petr Pavel, kterému věří 62 procent dotázaných. Jako jediný politik v šetření oslovuje téměř dvě třetiny veřejnosti a dosahuje kladného indexu důvěry ve výši +28.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Volodymyr Zelenskyj na MSC

Významný moment pro Česko: Zelenskyj na MSC poděkoval Pavlovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupil na bezpečnostní konferenci v Mnichově s projevem, ve kterém se zaměřil na paralely mezi současnou ruskou agresí a historickými událostmi 20. století. Varoval, že ruský prezident Vladimir Putin se pokouší o scénář velmi podobný tomu z roku 1938. Podle Zelenského doufá Kreml v to, že si podmaní část Ukrajiny stejně, jako tehdy nacistický diktátor Adolf Hitler získal část Československa díky Mnichovské dohodě.