Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Exprezident George Bush starší opět skončil v nemocnici

USA
USA
Foto: Pixabay

Washington - Bývalý americký prezident George Bush starší byl dnes ve státě Maine hospitalizován kvůli nízkému tlaku a vyčerpání. Na twitteru o tom informoval mluvčí rodiny Jim McGrath. Třiadevadesátiletý Bush je nejstarším žijícím bývalým americkým prezidentem. Ve zdravotnickém zařízení podle mluvčího nejspíš zůstane na pozorování několik dní.

Bush starší, který byl prezidentem v letech 1989 až 1993, byl loni v nemocnici se zápalem plic, když musel být ošetřován na jednotce intenzivní péče.

V posledních letech se pohybuje na kolečkovém křesle. V roce 2015 si po pádu v rodinné rezidenci ve státě Maine poranil krk. O rok dříve byl dvakrát hospitalizován, jednou na několik týdnů se zápalem plic a podruhé kvůli dýchacím potížím.

Letos byl exprezident již hospitalizován v dubnu, den po pohřbu své manželky Barbary. Příčinou byla neupřesněná infekce, která se mu dostala do krve.

Témata:  George H. W. Bush USA

Související

Aktuálně se děje

18. října 2025 21:01

18. října 2025 10:08

17. října 2025 17:43

Česko může přijít o desítky miliard korun. Očkování proti chřipce přitom stojí jen stovky

Každý podzim se v Česku zvyšuje počet lidí s respiračními onemocněními. Chřipka přitom každoročně vyřadí z práce více než sto tisíc lidí. Jen v roce 2024 bylo podle údajů České správy sociálního zabezpečení vystaveno přes 105 tisíc pracovních neschopenek kvůli chřipce, v průměru na téměř čtrnáct dní.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy