Berlín - V oblíbeném kulturním místě zvaném Berlínský dóm vypukla střelba. Policie zde postřelila muže a okolí uzavřela. Některé informace uvádějí, že byl jeden z policistů zabit, jiná média tvrdí, že byl jen zraněn.
Německá policie dnes odpoledne postřelila v Berlínském dómu muže, který z dosud neznámých příčin začal v kostele plném turistů běsnit. Podle médií o tom informovala policejní mluvčí s tím, že nešlo o teroristický útok. Muž byl postřelen do nohy, zraněn byl ještě jeden člověk. Policisté uzavřeli okolí katedrály, na místo dorazily sanitky, uvedla německá média.
Berlínský dóm je vyhledávanou turistickou atrakcí v centru německé metropole. Podle informací deníku Die Welt je postřeleným člověkem Němec, který údajně v davu lidí uvnitř katedrály vytáhl nůž a způsobil paniku.
"Byl postřelen do nohy. Prosíme, předejděte šíření poplašných zpráv," uvedla policie na twitteru s pozdějším dovětkem, že incident nemá nic společného s terorismem.
Policisté zasahovali krátce po 16:00 SELČ. Fotografie na sociálních sítích ukazují policisty se samopaly, kteří hlídkovali u uzavřené katedrály. Podle listu Tagesspiegel byl při akci zraněn ještě jeden člověk.
Bohoslužba plánovaná na 18:00 byla zrušena.
Témata: Německo, policie Německo
Související
13. dubna 2025 14:12
1. dubna 2025 15:27
4. března 2025 14:47
4. března 2025 11:52
3. března 2025 14:51