reklama

"V Evropě probíhá výměna obyvatelstva, částečně proto, aby se pomohlo spekulantům, jako je George Soros, vydělat peníze na zničení kontinentu," prohlásil Orbán v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Kossuth.

Podle Orbána je nezbytné vést otevřený boj proti Sorosovi a jeho "armádě" a dokázat, že chtějí imigraci a že jejich motivací je multikulturní Evropa.

"Nemají rádi křesťanské tradice Evropy a jsou přesvědčení, že když nás smíchají s jinými národy, pak se v Evropě bude žít lépe. My ale nechceme být smícháni s jinými," řekl Orbán. 

Maďarský parlament nyní projednává návrh zákona přezdívaného "Stop Soros", který v rámci svého důrazného tažení proti imigraci předložila Orbánova vláda. Podle tohoto normativního aktu, který je namířen především proti nevládním organizacím podporovaným Sorosem, bude v zemi v podstatě trestné jakýmkoli způsobem pomáhat nelegální migraci.

Nelegální migrace je přitom nově definována jako organizovaná činnost, která osobám, jež nečelí nebezpečí pronásledování, neoprávněně pomáhá požádat o azyl nebo získat povolení k pobytu v Maďarsku. Zákon také znemožňuje žádat o azyl těm, kteří do Maďarska přišli ze třetích zemí, kde jim perzekuce nehrozila.

reklama