Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Královna Alžběta II. podstoupila operaci šedého zákalu, už je v pořádku

Královna Alžběta II.
Královna Alžběta II.
Foto: Daily Telegraph

Londýn - Buckinghamský palác dnes oznámil, že britská královna Alžběta II. v květnu podstoupila chirurgický zákrok, při kterém jí byl odstraněn šedý zákal. Panovnice je v pořádku. Dnes se objevila, bez brýlí a s úsměvem, na zahájení výstavy ve Westminsterském opatstvím, spolu se svým synem Charlesem.

"Mohu potvrdit, že královna minulý měsíc úspěšně podstoupila krátký plánovaný zákrok při léčbě šedého zákalu," řekl mluvčí paláce agentuře Reuters.

Královna, která je ve svých 92 letech nejstarší panovnicí na světě, podle agentury Press Association podstoupila nejběžnější operaci ve Spojeném království v londýnské soukromé nemocnici krále Edwarda VII. 

Na veřejnosti se královna ukáže v sobotu na oslavě svých narozenin. Narodila se sice 21. dubna, ale narozeniny slaví v červnu, kdy je větší pravděpodobnost příznivějšího počasí pro přehlídku, která oslavy provází.

Královna se i přes svůj vysoký věk těší pevnému zdraví, každý rok zvládá stovky akcí. Jen předloni vynechala vánoční mši ve své venkovské rezidenci Sandringham.

Témata:  Královna Alžběta II. Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 20:15

Důchody 2026: Příští valorizaci doprovodí novinka. Tohle už nebude automatické

Důchody se v lednu budou opět valorizovat, ale jedna věc bude jinak. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) již nyní informovala, že nebude automaticky zasílat valorizační oznámení o zvýšení důchodu. Všem bude nadále dostupné v elektronické podobě po přihlášení na ePortálu ČSSZ, případně v datové schránce. Klienti, kteří i nadále mají zájem o oznámení v papírové formě, o něj musí požádat. Čas mají do konce září. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.