Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská policie prý varuje stoupence Navalného před projevy odporu na fotbalovém mistrovství

Alexej Navalnyj
Alexej Navalnyj
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Moskva - Fotbalový šampionát v Rusku se blíží a úřady nechtějí nic ponechat náhodě. Policie obchází stoupence Alexeje Navalného, nejhlasitějšího kritika Kremlu, a varuje je před projevy odporu.

Podle ruského serveru Mediazona policisté dostali "shora" seznam lidí, s nimiž mají provést "preventivní" pohovory. Seznam byl prý sestaven podle policejních záznamů o osobách, které se účastnily veřejných protestů zorganizovaných Navalným.

Vytipovaní lidé mají podepsat prohlášení, v němž slibují, že se během fotbalového turnaje, který začíná ve čtvrtek, nezapojí do akcí, které by mohly narušovat zákony. 

V centru Moskvy policie v úterý zadržela opoziční aktivisty Darju Poljudovovou a Kirilla Kotova, kteří nesli transparenty s požadavkem politických svobod a výzvou k bojkotu mistrovství světa. 

Témata:  Rusko Alexej Navalnyj fotbal

Související

Aktuálně se děje

11. března 2026 13:54

Ornella Koktová musela reagovat. Řekla, zda dostane milion

Válečná sekera mezi Agátou Hanychovou a Ornellou Koktovou rozhodně není zakopána. Po pondělním odchodu druhé jmenované z jejich společného projektu se napětí spíše stupňuje. Koktová v úterý vyrukovala s dalším prohlášením, v němž poskytuje svůj pohled na věc. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy