Alexej Navalnyj

Alexej Navalnyj

Navalného smrt způsobila Moskva, míní OSN

Svět

Zvláštní zpravodajka Rady OSN pro lidská práva (UNHRC) pro Rusko Marijana Kacarovová tvrdí, že za smrt ruského opozičního politika Alexeje Navalného je zodpovědná Moskva, protože byl buď zabit ve vězení, nebo zemřel na následky podmínek zadržování, které se rovnaly mučení.

Alexej Navalnyj

Svět

Rusové se rozloučili s Navalným. Putinův kritik zemřel ve vězení

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

Alexej Navalnyj

Navalného pohřeb navštíví český diplomat

Svět

Česká republika bude mít diplomata na pátečním pohřbu zesnulého ruského opozičního politika Alexeje Navalného v Moskvě, ačkoliv velvyslanec už delší dobu není přítomen v Rusku.

Alexej Navalnyj

Navalnyj bude pohřben v pátek v Moskvě, ohlásila mluvčí

Svět

Poslední rozloučení se zesnulým opozičním politikem Alexejem Navalným proběhne v pátek odpoledne v Moskvě, uvedla jeho mluvčí Kira Jarmyšová ve středu. Hlasitý kritik ruského prezidenta Vladimira Putina bude následně pohřben na Borisovském hřbitově na jihu metropole.

Alexej Navalnyj

Ruské úřady ustoupily a předaly Navalného tělo rodině

Svět

Ruský stát v sobotu předal tělo zesnulého opozičního politika Alexeje Navalného jeho matce Ljudmile, oznámila to mluvčí Kira Jarmyšová. Vdova Julija Navalná předtím vyzvala Moskvu, aby rodině vydala tělo za účelem uspořádání pohřbu. Obvinila také prezidenta Vladimira Putina z toho, že mučí Navalného mrtvolu. Označila to za pohanství a satanismus.

Alexej Navalnyj

Matka Navalného dostala 3 hodiny na rozmyšlenou, co se stane s tělem jejího syna

Svět

Ruské úřady daly ultimátum matce zesnulého opozičního vůdce Alexeje Navalného: buď souhlasí s tajným pohřbem svého syna bez účasti veřejnosti, nebo bude Navalnyj pochován ve vězení, kde před týdnem zemřel za nejasných okolností. Uvedla to Navalného mluvčí Kira Jarmyšová, podle níž Ljudmila Navalná toto ultimátum odmítla.

Alexej Navalnyj

Rusko prozradilo příčinu smrti Navalného

Svět

Vyšetřovací výbor Ruské federace (Sledkem) trvá na tom, aby se pohřeb opozičního politika Alexeje Navalného konal "výhradně v kruhu rodiny". Podle agentury Reuters o tom ve čtvrtek informoval ředitel Navalným založené nadace Fond boje proti korupci (FBK) Ivan Ždanov.

David Cameron

Svět

Británie uvalí sankce na šéfy věznice, ve které zemřel Navalnyj

Nejen Evropská unie, ale také Velká Británie ve středu uvalila nové protiruské sankce. Londýn se rozhodl potrestat šest představitelů trestanecké kolonie na Sibiři, ve které v pátek zemřel za dosud nevyjasněných okolností ruský opoziční politik Alexej Navalnyj.

Alexej Navalnyj

Rusové nepustili matku Navalného k tělu. Pokračuje vyšetřování

Svět

Ruské úřady v pondělí nepustily matku Alexeje Navalného a jeho právní zástupce do márnice v Salechardu na severu země, kde se má nacházet tělo zesnulého opozičního politika. Uvedla to jeho mluvčí Kira Jarmyšová, podle které bylo pozůstalým sděleno, že příčina smrti je nadále předmětem vyšetřování.

Alexej Navalnyj

Svět

Na těle Navalného se našly modřiny

Tělo ruského opozičního politika Alexeje Navalného, který zemřel v pátek v trestanecké kolonii, je nyní uloženo v márnici okresní nemocnice ve sibiřském městě Salechard. Podle informací, které zveřejnil v neděli nezávislý deník Novaja Gazeta Europa s odvoláním na nejmenované zdroje, se pitva ještě neuskutečnila.

Alexej Navalnyj

Věznice sdělila, proč zemřel Alexej Navalnyj

Svět

Matce zesnulého ruského opozičního lídra Alexeje Navalného bylo sděleno, že jejího syna postihl "syndrom náhlého úmrtí." Informovaly o tom v sobotu Navalného spolupracovníci, píše agentura Reuters.

Alexej Navalnyj

Alexej Navalnyj byl podle své mluvčí zavražděn

Svět

Lídr ruské opozice Alexej Navalnyj skutečně zemřel 16. února ve 14:17 místního času. Uvádí se to v oficiálním oznámení zaslaném úřady jeho matce, která přišla do trestanecké kolonie na severu Ruska, kde byl Navalnyj vězněn. Na sociální síti X o tom informovala jeho mluvčí Kira Jarmyšová s tím, že byl zavražděn.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.