Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruské úřady ustoupily a předaly Navalného tělo rodině

Alexej Navalnyj
Alexej Navalnyj
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Ruský stát v sobotu předal tělo zesnulého opozičního politika Alexeje Navalného jeho matce Ljudmile, oznámila to mluvčí Kira Jarmyšová. Vdova Julija Navalná předtím vyzvala Moskvu, aby rodině vydala tělo za účelem uspořádání pohřbu. Obvinila také prezidenta Vladimira Putina z toho, že mučí Navalného mrtvolu. Označila to za pohanství a satanismus.

"Alexejovo tělo vydali matce. Velké díky všem, kdo po tom spolu s námi volal," sdělila Jarmyšová podle serveru Meduza. K plánovanému pohřbu dodala, že v tuto chvíli není jasné, zdali ho rodina bude moci uskutečnit podle svých představ.

"Je to devět dní, co Putin zabil Alexeje Navalného," připomněla dnes Navalná s tím, že Putinovi nestačilo svého oponenta zavraždit. "Teď drží tělo jako rukojmí, vysmívá se jeho matce, nutí ji, aby souhlasila s tajným pohřbem. Vyhrožují, že jinak s Alexejovým tělem něco provedou," uvedla na videu, které bylo zveřejněno před vydáním ostatků.

Vdova o Putinovi prohlásila, že jeho křesťanská víra je falešná, jinak by nikdy nemohl dopustit takové zacházení s mrtvým člověkem. "Co teď Putin dělá, to je nenávist. Ne, to dokonce ani není nenávist, ale jakýsi satanismus, pohanství," konstatovala Navalná, která v den druhého výročí začátku ruské invaze na Ukrajinu sdělila, že současný ruský prezident se bude jednoho dne zodpovídat i za válku proti sousední zemi.

"Vydejte tělo mého muže. Chceme jej lidsky pohřbít do půdy, jak je zvykem u pravoslavných věřících. Vydejte Alexeje bez jakýchkoliv podmínek. Mučili jste ho zaživa a teď ho dál mučíte mrtvého. Znevažujete jeho pozůstatky. Větší ďábelství už nelze vymyslet. Porušujete veškeré zákony: zákony lidé i zákony boží," dodala vdova.

Témata:  Alexej Navalnyj Rusko

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy