Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Austrálii znásilnili a zavraždili populární komičku

Eurydice Dixon
Eurydice Dixon
Foto: Facebook

Melbourne (Austrálie) - Pobouření a šok. Tyto emoce vyvolalo znásilnění a vražda mladé australské komičky Eurydice Dixonové.

Tělo dvaadvacetileté Eurydice Dixonové bylo nalezeno na fotbalovém hřišti v Melbourne ve středu brzy ráno jen několik hodin poté, co vystoupila v jednom z barů. Z vraždy a znásilnění byl obviněn devatenáctiletý muž. Brutální trestný čin v zemi opět vyvolal debaty o násilí vůči ženám, uvedla agentura BBC.

Sociální sítě zaplavila vlna projevů soustrasti a vzpomínek na mladou komičku. Mnozí si v této souvislosti vzpomněli na vraždu mladé Irky Jill Meagherové v roce 2012, jejíž smrt na předměstí Melbourne tehdy přiměla místní obyvatele vyjít do ulic. Pochodu se tehdy zúčastnilo na 30.000 lidí.

Ačkoli se ještě příliš neproslavila, podle mnohých byla Eurydice Dixonová nadějnou komičkou na začátku své kariéry. "Vášnivě sledovala ženská témata a téma sociální spravedlnosti a právě ta se často objevovala v jejích komických vystoupeních," uvedla její kolegyně Nicky Barryová.

Témata:  Austrálie Eurydice Dixon

Související

Aktuálně se děje

8. září 2025 20:20

Tragická nehoda na Mostecku. U jednoho ze zraněných byla snaha lékařů marná

Tragická nehoda se stala v pondělí v brzkých odpoledních hodinách na Mostecku. Jeden člověk zemřel, další utrpěl vážná zranění. Silnice musela být uzavřena, provoz byl obnoven až vpodvečer. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy