Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš nezastaví před ničím, ČSSD je fackovací panák, píše se na Slovensku

Miloš zeman v Poslanecké sněmovně
Miloš zeman v Poslanecké sněmovně
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Bratislava/Praha - Spor o Miroslava Pocheho komentuje i slovenský list Denník N. ČSSD je podle něj fackovacím panákem. Český premiér Andrej Babiš podrazil své partnery ještě dříve, než nová koalice začala vládnout.

"Pokud se někdo z českých sociálních demokratů tvářil, že nová vláda s Andrejem Babišem nemusí být pro stranu stejnou katastrofou jako ta předchozí, premiér je rychle vyvedl z omylu," uvedl list.

Babiš potřebuje pro svou vládu podporu komunistů a zatím také prezidenta Miloše Zemana, ti všichni ale nominaci Pocheho odmítají. "ČSSD se kdykoliv může stát fackovacím panákem spojenectví Babiše, komunistů a Zemana," míní komentátor.

"Je zřejmé, že podobně jako za bývalé společné vlády se Babiš nezastaví před ničím, aby každý úspěch vydával jen za svou zásluhu a ČSSD naopak neustále dostával do nepříjemných situací a negativního světla. Jasné je i to, že Babiš stále usiluje o zničení svých politických konkurentů, i kdyby byli právě jeho koaličními partnery," napsal list. 

Témata:  Andrej Babiš Miroslav Poche Sociální demokracie (SOCDEM)

Související

Aktuálně se děje

12. prosince 2025 20:29

12. prosince 2025 13:10

Jediný řečník na pohřbu Hezuckého. Místo Mareše to bude jiný kolega

Poslední hodiny zbývají do začátku neveřejného posledního rozloučení s Patrikem Hezuckým, který zemřel na den přesně před týdnem. Bylo mu 55 let. Lidé budou moci obřad sledovat na obrazovkách před smuteční síní a nejspíš tak uslyší i řeč jediného člověka, který se na místě chopí slova. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy