reklama

Nové mezikorejské schůzky přicházejí poté, co se v úterý sešli na historickém summitu v Singapuru severokorejský vůdce Kim Čong-un a americký prezident Donald Trump.

Předmětem dnešních rozhovorů, které se konají ve vesnici Pchanmundžom v demilitarizovaném pásmu mezi oběma Korejemi, je spolupráce korejských sportovců na Asijských hrách, jež letos pořádá Indonésie. Jednat by se mělo i o možném uspořádání basketbalových zápasů týmů Severní a Jižní Koreje, které vůdce KLDR navrhl na summitu s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem v dubnu, uvedlo jihokorejské ministerstvo sportu.

Na Korejském poloostrově se letos snížilo napětí, když Kim Čong-un zastavil raketové a jaderné testy své země a vydal se na cestu diplomacie. Minulý týden se generálové armád obou Korejí dohodli na obnově vojenské telefonické horké linky.

V tomto týdnu budou zástupci Severní a Jižní Koreje diskutovat o obnově setkání rodin rozdělených korejskou válkou z let 1950-53. Ve hře je i obnovení přerušených železničních a silničních spojení mezi oběma zeměmi a zřízení jihokorejského styčného úřadu v KLDR.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama