Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Rusku soudí taxikáře, která najel do lidí u Kremlu

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Moskva - Taxikář Čingiz Anarbek, který v sobotu najel do chodců u moskevského Kremlu, dnes stanul před soudem. Vypověděl, že si popletl pedály plynu a brzdy a že dva dny před nehodou nespal. Při incidentu utrpělo zranění sedm lidí.

Policie hned v sobotu oznámila, že řidiče zadržela a že incident vyšetřuje jako nehodu, a ne jako teroristický útok. Později upřesnila, že řidič nebyl opilý, jak některá ruská média naznačovala, a že zřejmě ztratil nad vozem kontrolu.

Taxikář pochází z Kyrgyzstánu. Podle médií po svém zadržení vypověděl, že nehodu způsobit nechtěl. Agentura Interfax uvedla, že řidič za volantem usnul a poté nedopatřením sešlápl akcelerační pedál.

Mezi zraněnými jsou dva mexičtí fanoušci, kteří do Ruska přijeli na fotbalový šampionát, Ukrajinec a Rusové. Jedna žena utrpěla vážnější zranění. Mluvčí prezidenta Vladimira Putina dnes uvedl, že si Kreml vydechl úlevou, že při nehodě nikdo nepřišel o život. Zraněným popřál brzké uzdravení.

Předseda kyrgyzské vlády Muchammedkalyj Abylgazijev se zraněným omluvil za nehodu a pozval je na návštěvu středoasijské země, aby se tam zotavili.

Podobná nehoda se dnes podle serveru Fontanka.ru odehrála v Petrohradu: taxikář najel na chodník a vrazil do sloupu pouličního osvětlení, zranění utrpěly dvě cestující.

Témata:  Rusko

Související

Aktuálně se děje

13:08

Počasí může uvrhnout svět do vážné krize. Rok 2025 musí být historický bod zlomu, varují experti

Pod záštitou UNESCO a Světové meteorologické organizace (WMO) vznikla globální iniciativa zaměřená na ochranu ledovců, které zásobují více než dvě miliardy lidí sladkou vodou. Ledovce a ledové pokryvy obsahují přibližně 70 % světových zásob sladké vody, a jejich rychlé tání představuje vážnou environmentální i humanitární krizi.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Robert Fico

"Lidé kvůli vám utíkají do zahraničí." Robert Fico dostal ostrý dopis

Slovenský premiér Robert Fico a jeho vláda čelí kritice ze strany akademické obce, která mu v otevřeném dopise vyjadřuje znepokojení nad stavem demokracie, vzdělávání a celkové budoucnosti země. Akademici varují před nevratnými důsledky současné vládní politiky, která podle nich způsobuje úpadek státu a podporuje odchod talentovaných mladých lidí do zahraničí. Dopis, který obsahuje osm konkrétních požadavků na vládu, byl doplněn peticí, kterou za první den podepsalo téměř 1 300 lidí.