Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francie odsoudila na čtyři roky belgického islamistu za vedení islamistického webu

Islámský stát
Islámský stát
Foto: Reprofoto YouTube

Paříž - Francouzský soud poslal na čtyři roky do vězení Belgičana tuniského původu Farouka Ben Abbese za jeho aktivitu na frankofonní extremistické webové stránce Ansar-alhaqq.net. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Dvaatřicetiletý muž byl odsouzen za trestný čin zločinného spiknutí a k trvalému zákazu pobytu na francouzském území po vypršení nepodmíněného trestu. Státní zástupce požadoval trest šesti let vězení, zatímco obhajoba usilovala o jeho osvobození.

Internetová stránka sloužila jak k propagaci islamistického extremismu a "svaté války", tak i jako platforma pro komunikaci mezi islamisty. Rovněž například vybízela muslimskou mládež k tomu, aby se zapojila do "svatého boje". Řídila se heslem: "mediální džihád (svatá válka) je polovina úspěšného boje".

Témata:  Islámský stát Francie EuroZprávy.cz

Aktuálně se děje

13. srpna 2026 14:16

Kolik by Česko stálo pokračování extrémních veder? Produktivita lidí klesá

Třicet stupňů Celsia není jen hranicí, kdy začíná být horko nepříjemné. Právě kolem této úrovně se podle analýzy Allianz Research začíná výrazně zhoršovat produktivita práce. Při nižších teplotách může oteplení v chladnějších zemích ještě šetřit náklady na vytápění a být spojeno s mírně vyšším výkonem. Nad třiceti stupni se ale efekt obrací. V pásmu mezi 30 a 35 stupni snižuje každý další stupeň hodinový výkon pracovníků přibližně o tři procenta průměrného hodinového výkonu.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy