Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do vládní budovy v Mogadišu vrhli islamisté. Devět lidí zemřelo, v budově jsou uvězněni lidé

Somálsko
Somálsko
Foto: Pixabay

Mogadišo - Islamisté z Šabábu dnes zaútočili na budovu ministerstva vnitra v somálské metropoli, zahynulo nejméně devět lidí. Radikálové vnikli do budovy, ozývá se střelba.

Uvnitř je uvězněno několik lidí, z nichž většina jsou vládní zaměstnanci. V Mogadišu je dnes pracovní den.

Útok zahájil sebevražedný atentátník, který u vjezdu do objektu odpálil automobil s výbušninami. Dovnitř se podařilo podle policie dostat nejméně třem ozbrojeným útočníků. Na místě jsou vojáci, kteří palbou rozháněli okolostojící občany i motoristy, uvedla AP.

Hnutí Šabáb je považováno za odnož teroristické Al-Káidy. Usiluje o svržení prozápadní somálské vlády s cílem zavést v zemi šaríu.

Témata:  terorismus v Somálsku Al-Šabáb Somálsko

Související

Aktuálně se děje

12. února 2026 8:28

Zemřel James Van der Beek (†48), herec z populárního seriálu Dawsonův svět

Z Hollywoodu přišla ve středu smutná zpráva. Ve věku pouhých 48 let zemřel populární herec James Van Der Beek, který v posledních letech života bojoval s rakovinou tlustého střeva. O úmrtí herce informovala světová média, například britská stanice BBC

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy