Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Češka prý byla v Británii nucena sloužit jako domácí otrokyně

Londýn
Londýn
Foto: Pixabay

Manchester - Česká občanka podala v Británii oznámení, že je nucena sloužit jako domácí otrokyně. Napsal to dnes na svém webu místní list The Manchester Evening News.

Policie v Manchesteru eviduje od začátku roku 21 případů moderního otroctví. Mezi oběťmi je 16 dětí. Šest původem z Británie a jedno z Vietnamu byly zřejmě pohlavně zneužívány.

Úřady také vyšetřují případy dvou vietnamských chlapců a jednoho dítěte z Pákistánu, kteří byli zneužíváni k dětské práci.

Celkem je v Británii za první tři měsíce letošního roku hlášeno 1631 potenciálních obětí obchodu s lidmi či moderního otroctví, včetně 711 dětí. Trestní oznámení podal u úřadů i Polák, který uvedl, že se měl stát obětí obchodu s lidskými orgány.

Témata:  otroctví Velká Británie Češi

Aktuálně se děje

23. srpna 2026 11:43

Harry a Meghan odcházejí kvůli Trumpovi, domnívají se v Americe

Nejrůznější teorie ohledně návratu prince Harryho a jeho ženy Meghan do Velké Británie se rozvíjejí od okamžiku, co vše vyšlo najevo. V USA se často spekuluje o tom, že pár opouští zemi kvůli americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy