Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za Krym muže Obama, já chci vycházet s Ruskem i Čínou, tvrdí Trump

Vladimir Putin a Donald Trump
Vladimir Putin a Donald Trump
Foto: kremlin.ru

Londýn - Americký prezident Donald Trump chce mít s Ruskem dobré vztahy a stejně tak dobře chce vycházet s Čínou.

Po jednání s Theresou Mayovou dnes řekl, že je přesvědčen, že ho v tomto úsilí britská ministerská předsedkyně jistě podporuje. Šéf Bílého domu také řekl, že ruská anexe ukrajinského autonomního poloostrova Krym v roce 2014 byla chybou jeho předchůdce Baracka Obamy.

Trump problém Krymu označuje za dědictví po Obamovi. Prohlásil, že kdyby tehdy byl prezidentem on, Putin by zcela jistě poloostrov nezabral.

Trump novinářům řekl, že věří, že dokáže s Putinem rozvinout přátelské vztahy.

Témata:  Donald Trump USA Rusko Barack Obama Krym

Související

Aktuálně se děje

4:00

Víkendové počasí nemusí být bez bouřek. V Česku se opět oteplí

Dnes a zítra klesnou místy teploty pod 20 stupňů, ale nadcházející víkend bude zase jiný. Neděle bude dalším letním dnem, kdy maxima někde překročí hranici 25 °C. Zároveň hrozí další bouřky. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy