Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sicílie řeší záhadné vraždy. Někdo zabíjí migranty

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského ostrova Linosa, který leží jižně od Sicílie.

Podle italských médií se prokurátoři domnívají, že o život mohlo přijít i více migrantů. Na španělském ostrově Mallorca pak dnes přistály dvě lodě neziskové organizace Proactiva Open Arms, které přivezly jednu ženu a těla dítěte a další ženy, která posádka lodí našla u Libye. Informují o tom agentury APA a AFP.

Utopení běženci patřili ke skupině 450 migrantů, kteří vypluli z Libye a které minulý týden zachránily lodě evropské pobřežní a pohraniční stráže Frontex. Mezi mrtvými jsou tři muži a jeden nezletilý. Prokurátoři chtějí objasnit, proč skočili do moře, když se přiblížily lodě Frontexu. Chtějí také zjistit, zda se neutopili i další migranti.

Migranti přistáli na počátku tohoto týdne v sicilském městě Trapani a mají být přerozděleni do šesti zemí EU, které souhlasily s jejich převzetím. Jedenáct domnělých převaděčů bylo zadrženo.

Skupina Proactiva Open Arms v případě nalezené ženy a dvou mrtvých obvinila libyjskou pobřežní stráž, že zachránila z člunu zbytek migrantů, ale dvě ženy a dítě, které se odmítly nalodit na záchranou loď a vrátit do Libye, ponechala svému osudu a navíc prořízla jejich člun.

Témata:  Itálie Sicílie uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.