Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Exšéf CIA se bude kvůli svým slovům o Trumpově možné velezradě zodpovídat v Kongresu

Vladimir Putin a Donald Trump
Vladimir Putin a Donald Trump
Foto: kremlin.ru

Washington - Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu, konkrétně její právní výbor, si pozve ke slyšení bývalého šéfa CIA Johna Brennana. Ten bude muset vysvětlit své nedávné výroky o velezradě prezidenta Donalda Trumpa. V televizi Fox News to dnes řekl šéf výboru Bob Goodlate.

Brennan po kritizované Trumpově tiskové konferenci s ruským vůdcem Vladimirem Putinem v Helsinkách řekl, že Trumpovo vystoupení je možné označit za velezradu.

"Máme na Brennana spoustu otázek a budeme rozhodně žádat vysvětlení," řekl Goodlate, republikánský poslanec ze státu Virginia. Jeho slova o hlavě státu označil za "mimořádně pobuřující". Trump minulý týden o Brennanovi prohlásil, že je to lhář a podvodník.

Goodlate také odsoudil kritické výroky bývalého šéfa FBI Jamese Comeyho, který po tiskovce Trumpa s Putinem z minulého pondělí na twitteru napsal, že všichni, kdo věří v americké hodnoty, musejí na podzim v kongresových volbách hlasovat pro demokraty.

"Byl to den, kdy se americký prezident postavil na cizí půdě po bok vraždícího, prolhaného gangstera a odmítl podpořit vlastní zem. Vlastenci musejí vstát a prezidentovo chování odmítnout," napsal Comey. Toho Trump loni v květnu odvolal z funkce pro ztrátu důvěry .

Kritika na adresu Trumpa zazněla ve čtvrtek nepřímo i z úst šéfa amerických zpravodajských služeb Dana Coatese, který na bezpečnostní poradě v Aspenu ve státě Colorado nechtěl uvěřit zprávě o tom, že Trump pozval Putina do Bílého domu. V sobotu Coates své poznámky označil za "nešikovné". Neměly prý znamenat, že chce jednání prezidenta kritizovat nebo se o něm vyjadřovat neuctivě. 

Témata:  Donald Trump Vladimír Putin John Brennan James Comey

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy