Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počet obětí požáru v Řecku stoupl na 74, desítky zraněných dětí

požár
požár
Foto: Pixabay

Atény - Počet mrtvých v důsledku ničivého požáru východně od Atén stoupl na 74. Informoval o tom dnes řecký hasičský sbor.

Podle úřadů bude ovšem bilance ještě mnohem vyšší, protože zhruba stovka lidí je nezvěstná. V nemocnicích bylo podle webu listu To Vima hospitalizováno 164 dospělých a 23 dětí.

Podle předchozí bilance úřady evidovaly 51 obětí; údaj se průběžně měnil tak, jak hasiči s pomocnými oddíly pročesávali oblasti sežehnuté plameny. Několik utopených vydalo také moře, do kterého naskákali lidé prchající před postupujícím ohněm.

Mnoho obětí, které jsou převáženy do městské márnice na okraji Atén, nebylo dosud identifikováno. Řada z nich tedy může patřit k pohřešovaným. Některé nezvěstné nebude zřejmě snadné nalézt, zejména pokud patří mezi ty, kteří se utopili v moři.

Témata:  Řecko požáry v řecku požáry

Související

Aktuálně se děje

10. ledna 2026 21:56

Drama v Moravském krasu. Muž se zranil v jeskyni, rozjela se záchranná akce

Záchranáři v sobotu spustili náročnou akci v Moravském krasu, kde se zranil muž v jeskyni. Měl by se nacházet desítky metrů pod povrchem a stovky metrů od vstupu do jeskyně. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy