reklama

Oznámila to agentura Interfax s odvoláním na moskevskou policii. „Neznámý muž dnes okolo 15. hodiny (okolo 14:00 SELČ) způsobil policistovi zranění ostrým předmětem a pak prchl z místa činu," citovala agentura policejního mluvčího.

Policista utrpěl i bodnou ránu do hrudi a byl hospitalizován. Útočník zasadil několik ran nožem třicetiletému kapitánovi, veliteli jednotky ze zvláštního policejního pluku, určeného k ochraně diplomatických zastoupení.

„Kapitán Sergej Někrasov utrpěl těžká zranění," napsal list Moskovskij komsomolec na svém webu, na kterém zveřejnil i snímky předpokládaného útočníka, jak jej zachytil kolemjdoucí na mobil. Policie nyní pátrá po muži „kavkazského vzhledu" ve věku 25 až 30 let, vysokém 175 až 180 centimetrů.

Podle médií přijel Někrasov autem k velvyslanectví, aby zkontroloval své podřízené, střežící ambasádu ze dvou stanovišť. Zaparkoval u chodníku blok od velvyslanectví, ale k podřízeným už nedošel. Přiběhl k němu útočník, jehož podivného počínání si povšimli lidé ještě před útokem, a začal ho bodat nožem. Překvapený kapitán se snažil útočníka odrazit, a možná proto se většina ran ukázala jako povrchová. Po sedmi ranách útočník odběhl. Zadržet se jej nepodařilo.

„Jsou nejrůznější verze o napadení, od výstřelku narkomana či bývalého zločince až po útok osamoceného teroristy," napsal Moskovskij komsomolec.

reklama