Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požár u Atény byl nejtragičtější v Evropě od roku 1900, mrtvých už je téměř sto

požár
požár
Foto: Pixabay

Atény - Počet obětí požáru, který před šesti dny zachvátil pobřežní oblast východně od Atén, stále roste. Úřady nově oznámily 91 mrtvých. Dalších 25 lidí se dál pohřešuje.

Obyvatelé zasažené oblasti se z tragédie zatím jen těžko vzpamatovávají, dnes si připomněli oběti při smutečním obřadu v kostele v letovisku Mati.

Právě Mati plameny zasáhly nejhůře. Někteří lidé uhořeli, další se utopili, když se pokoušeli požáru uniknout v moři. Podle bruselského Centra pro evidenci katastrof (CRED) tak šlo co do počtu obětí o nejtragičtější lesní požár v Evropě od roku 1900.

Řecká vláda čelí kritice, že na katastrofu reagovala pomalu. Úřady počínání záchranných složek brání, podle nich se situace vyvíjela překotně a oheň postupoval vzhledem k silnému větru velmi rychle.

Témata:  Řecko požáry v řecku požáry

Související

Aktuálně se děje

29. května 2026 20:00

29. května 2026 18:38

29. května 2026 10:46

Poslední zápas Radima Rulíka u reprezentace. Tak zhodnotil šampionát ve Švýcarsku

Prohrané čtvrtfinále letošního mistrovství světa v hokeji s Finskem bylo posledním zápasem trenéra Radima Rulíka na lavičce národního týmu. Loučí se po třech vyřazeních ve čtvrtfinále, ale na domácí zlato se rozhodně nezapomene. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy