Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Amsterdam se v noci mění v džungli, úřady ve vykřičené čtvrti plánují uzavírky

Nizozemí
Nizozemí
Foto: Pixabay

Amsterdam - Nizozemská metropole zavede nová opatření, která mají usměrnit davy v uličkách slavné čtvrti červených luceren. Střed města se prý v noci mění v "džungli", policie tak nemá možnosti, jak zasáhnout proti kriminalitě.

Amsterdam zavede barevné značení hustoty davu v ulicích. "Pokud bude červená, na místo vyrazí informátoři a některé ulice budou v případě nutnosti uzavřeny," uvedla radnice.

Úkolem informátorů bude posílat turisty do méně frekventovaných zón. Pořádkové síly dostanou i mobilní platební terminály a budou moci na místě pokutovat neukázněné návštěvníky.

Dalším problémem je obrovský nepořádek. "V ulicích se vrší odpadky. Některé ulice tak budou kvůli čištění uzavřeny pro veřejnost," oznámila také radnice.

Témata:  turisté Nizozemí

Související

Aktuálně se děje

6. června 2025 13:38

Nová metoda podvodníků na WhatsAppu. Zpráva se tváří jako od kamaráda

S podvody na komunikační platformě WhatsApp se v poslední době roztrhl pytel. Uvědomují si to i sami podvodníci, což ukazuje jejich nová metoda, na kterou upozornila policie. V případě, že ji dotyčný odhalí, hrozí mu ztráta účtu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy