reklama

Bílý dům ve středu oznámil, že zavádí nové protiruské sankce jako trest za březnový útok na ruského agenta Sergeje Skripala v Británii, z něhož obviňuje Moskvu.

"Ruská strana vyjádřila kategorický nesouhlas s nedávno vyhlášenými novými sankcemi Washingtonu, které se odvolávají na údajné informace o podílu Ruska na takzvaném případu Skripalových," citoval TASS zprávu ministerstva zahraničí o telefonátu Lavrova s Pompeem.

I přesto dnes Washington v tvrdé kritice Moskvy pokračoval. Mluvčí Národní bezpečnostní rady, poradního sboru prezidenta Donalda Trumpa, vydal prohlášení, podle něhož "útok proti Sergeji a Juliji Skripalovým... byl bezohledným projevem opovržení všeobecně uznávanými normami zákazu chemických zbraní".

Ruský prezident Vladimir Putin dnes podle kremelských zdrojů o sankcích mluvil se členy své bezpečnostní rady. Shodli se na tom, že podle mezinárodního práva jsou sankce "absolutně nezákonné".

Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes varoval, že jakákoli opatření, která Spojené státy v rámci sankcí přijmou s cílem ochromit ruské bankovní transakce nebo devizové obchody, bude Moskva považovat za vyhlášení obchodní války. 

Loading...

2 komentáře (Poslední 11.08. 11:18) Napište svůj názor

reklama