reklama

Jako o pokusu o atentát hovoří Maduro o incidentu z minulé soboty, kdy během vojenské přehlídky explodovaly ve vzduchu nedaleko prezidentovy tribuny nálože na dvou dronech. Na twitteru se k explozi přihlásila neznámá opoziční skupina, která se označuje za spojení "vlasteneckých vojáků a civilistů loajálních venezuelskému lidu".

Spojené státy podle BBC naznačily možnost spolupráce na vyšetřování, o jakékoli nabídce na vyslání agentů FBI ale úřady veřejně neinformovaly.

Maduro uvedl, že FBI by se mohla zabývat údajnými vazbami pachatelů útoku bezpilotními letouny na "teroristické buňky" na Floridě, které z jeho naplánování podezírá. Hlavním podezřelým je pro venezuelské úřady Osman Delgado Tabosky, který žije v Miami. Caracas usiluje o jeho vydání do Venezuely.

"Jestliže vláda Spojených států schválí svou nabídku na spolupráci FBI při vyšetřování napojení Floridy na plán atentátu (...), souhlasil bych, aby FBI přijela," řekl podle agentury AFP Maduro během shromáždění nejvyššího velení armády. Venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza minulý týden po setkání s chargé d'affaires americké ambasády v Caracasu Jamesem Storym řekl, že USA se spoluprací souhlasí. 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama