Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čína vyhostila studenta žurnalistiky z Německa, příliš se zajímal o lidská práva

Čína
Čína
Foto: Pixabay

Peking - 24letý německý student žurnalistiky David Missal přišel v Číně o vízum poté, co nedbal varování prestižní univerzity v Pekingu a během školního projektu opakovaně psal o uvězněných obhájcích lidských práv.

Úřady nedávno Missalovi bez udání důvodu oznámily, že jeho studentské vízum je zrušené. Opustit zemi měl do neděle.

Vedení univerzity letos hned dvakrát studenta varovalo před zájmem o politicky citlivé téma. Missal ale varování nedbal, protože se chtěl "dozvědět něco o čínské společnosti a politice". Missal své články publikoval na blogu a uveřejnil je i na svém profilu na YouTube. 

Čínská policie v červenci 2015 zadržela 300 lidí během zásahu proti lidskoprávním aktivistům a obhájcům. Někteří z nich si odpykávají dlouholeté tresty za podrývání státní autority.

Podle agentury AP odráží čínský krok vůči německému studentovi přecitlivělost Pekingu vůči zahraničnímu zájmu o zákroku proti stoupencům lidských práv. 

Témata:  Čína lidská práva studenti

Související

Aktuálně se děje

6. července 2025 8:44

5. července 2025 18:22

Marek Eben pronesl na filmovém festivalu ve Varech nečekaný projev. Rozbrečel nejednoho diváka

Zahájení 59. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se letos neslo v mimořádně emotivním duchu. Poprvé po mnoha letech chyběla klíčová postava celého podniku – herec a dlouholetý prezident festivalu Jiří Bartoška, který zemřel ve věku 78 let. Jeho památku dojemně připomněl Marek Eben (67), který festivalem tradičně provází.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy