Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Čína vyhostila studenta žurnalistiky z Německa, příliš se zajímal o lidská práva

Čína
Čína
Foto: Pixabay

Peking - 24letý německý student žurnalistiky David Missal přišel v Číně o vízum poté, co nedbal varování prestižní univerzity v Pekingu a během školního projektu opakovaně psal o uvězněných obhájcích lidských práv.

Úřady nedávno Missalovi bez udání důvodu oznámily, že jeho studentské vízum je zrušené. Opustit zemi měl do neděle.

Vedení univerzity letos hned dvakrát studenta varovalo před zájmem o politicky citlivé téma. Missal ale varování nedbal, protože se chtěl "dozvědět něco o čínské společnosti a politice". Missal své články publikoval na blogu a uveřejnil je i na svém profilu na YouTube. 

Čínská policie v červenci 2015 zadržela 300 lidí během zásahu proti lidskoprávním aktivistům a obhájcům. Někteří z nich si odpykávají dlouholeté tresty za podrývání státní autority.

Podle agentury AP odráží čínský krok vůči německému studentovi přecitlivělost Pekingu vůči zahraničnímu zájmu o zákroku proti stoupencům lidských práv. 

Témata:  Čína lidská práva studenti

Související

Aktuálně se děje

9:02

"Ekonomika bude masivně trpět." Svět se bouří proti Trumpovým clům, EU chystá protiúder

Evropská unie se chystá reagovat na oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa o zavedení 20% cel na dovoz z EU, které podle CNN označila za „vážnou ránu světové ekonomice“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační foto

V USA začala platit cla na automobily. Zdraží o tisíce dolarů

Zavedení nových cel na dovoz automobilů a jejich dílů do USA způsobí zdražení vozidel napříč celým trhem. Podle bývalého generálního ředitele společnosti Ford Marka Fieldse je tento nárůst cen nevyhnutelný. „Je to jednoduchá matematika. Neexistuje žádné vozidlo, které by nebylo ovlivněno,“ uvedl Fields v rozhovoru pro CNN.