Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu se letos utopilo už 20 dětí, rodiče dávají přednost sledování telefonu

Plavání
Plavání
Foto: Pixabay

Berlín - V Německu roste počet utonulých dětí. Podle spolkové společnosti pro záchranu životů (DLRG) je na vině posedlost rodičů mobilními telefony, ale i školství, které nenabízí kurzy plavání už od útlého věku.

Podle britského listu The Guardian se v Německu letos utopilo více než 300 lidí. Mezi utonulými je více než 20 dětí mladších 15 let a 40 mladých žen a mužů ve věku mezi 16 a 25 lety. V nebezpečí jsou i starší lidé, kteří plavou příliš daleko od břehů, varují odborníci.

Německý plavecký svaz (DSV) varoval, že kvůli nedostatečné státní podpoře plaveckých kurzů, se z Německa může stát země neplavců. 

Společnost DLRG vyzvala ke zvýšené pozornosti při pobytu u vody. "Příliš málo rodičů a prarodičů se řídí radou: jakmile je vaše dítě nebo vnouče ve vodě, odložte svůj chytrý telefon," uvedl mluvčí DLRG Achim Wiese.

Témata:  utonutí Německo plavání

Související

Aktuálně se děje

17. září 2025 11:40

Léto ještě neřeklo poslední slovo. Druhá polovina týdne bude ve znamení změny počasí

Počasí se aktuálně nese v podzimním duchu, ale léto ještě neřeklo poslední slovo. Dnes a zítra ještě může zapršet, pak se ale v Česku vyjasní a oteplí. Maximální teploty budou dokonce atakovat třicítku, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Karel III. a Donald Trump

Experti: Britská královská rodina je pro Trumpa symbolem, po kterém touží od dětství

Při ceremoniálním přivítání Donalda Trumpa na jeho historicky druhé státní návštěvě Velké Británie je jasně vidět, jak moc ho přitahuje královský ceremoniál. Už v dětství, když mu bylo šest let, sledoval s matkou v New Yorku v televizi korunovaci královny Alžběty. Jeho matka, která se narodila ve Skotsku, byla tímto obřadem a vším, co s ním souviselo, doslova uchvácena.