Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Egyptský schválil přísnější kontrolu internetu

sociální sítě
sociální sítě
Foto: Pixabay

Káhira - Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí podepsal zákon posilující kontrolu nad internetem.

Úřady mohou zablokovat webové stránky, pokud usoudí, že ohrožují národní bezpečnost nebo hospodářství, informoval o víkendu server BBC. Na základě zákona pro boj s "kyberzločinem" bude osobám usvědčeným z provozování nebo i jen z navštívení takových stránek hrozit vězení nebo pokuta.

Úřady tvrdí, že nová opatření jsou nutná v boji proti destabilizaci a terorismu. Organizace na ochranu lidských práva ale vládu viní z pokusu potlačit jakýkoli politický odpor v zemi.

Káhirské Sdružení pro svobodu myšlení a projevu uvedlo, že už před ratifikací zákona bylo v Egyptě zablokováno více než 500 webových stránek.

Témata:  Egypt Abd Fattáh Sísí internet

Související

Aktuálně se děje

15. srpna 2025 11:45

Tajemství, které si Jiří Krampol (†87) vzal na druhý břeh. Jde o city k ženám

Dnes je to týden, co Česko dalo sbohem legendárnímu herci Jiřímu Krampolovi, který zemřel během posledního červencového víkendu ve věku 87 let. Podle tvrzení pořadatele smutečního obřadu umíral zamilovaný. Co se ví o jeho poslední lásce? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Vladimir Putin a Donald Trump uspořádali po summitu na Aljašce tiskovou konferenci

Trump s Putinem si výsledek jednání nechali pro sebe. Chválili se a plácali po zádech

Americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin po téměř tříhodinovém jednání na Aljašce o válce na Ukrajině uspořádali tiskovou konferenci. Oba lídři se navzájem pochválili a schůzku označili za konstruktivní, podrobnosti ale nesdělili. Žádná dohoda neexistuje, dokud není uzavřena, řekl Trump a dodal, že zavolá do NATO a Kyjevu. Podle Putina by se lídři mohli brzy opět setkat, tentokrát však v Moskvě.