Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útočník v Belgii ubodal několik žen

Belgie, Brusel
Belgie, Brusel
Foto: Pixabay

Brusel - Muž ozbrojený nožem dnes zavraždil v restauraci nedaleko belgického Lutychu dvě ženy, načež sám zemřel.

Informovala o tom místní média, podle nichž nešlo o teroristický čin, nýbrž zřejmě o tragický důsledek rozchodu bývalých partnerů.

Centrální ulici poklidného městečka Moresnet-Chapelle u hranic s Německem dnes odpoledne zaplnily policejní vozy a sanitky, které se sjely k jedné z místních restaurací. Mezi místními způsobila podle televize RTL paniku zpráva o několika vraždách a někteří se obávali možného teroristického útoku.

"Tento čin nejeví žádné známky terorismu, spíše se týká soukromých vztahů," řekl médiím místní starosta Thierry Wimmer. Podle svědků citovaných RTL muž v restauraci ubodal svou někdejší partnerku a její matku.

Pár se rozešel před půldruhým rokem a muž od té doby své někdejší družce několikrát vyhrožoval. Místní prokuratura sdělila, že zemřel i on sám, podrobnosti však neuvedla.

Témata:  Belgie útok zbraně

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2025 16:00

Prachařova láska nabírá nový rozměr. Je to velká věc, říká Jakub

Není žádným tajemstvím, že Sara Sandeva není jedinou láskou Jakuba Prachaře. Dobře známá je jeho náklonnost k jednomu z velkých pražských fotbalových klubů. Herec a hudebník tak nemohl odmítnout nabídku spolupracovat na nové klubové hymně. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Kate posílá zprávu po dokončení chemoterapie

Kate Middleton poprvé od oznámení rakoviny vystoupila veřejně

Princezna z Walesu Kate Middleton vystoupila v úterý 18. listopadu v centru Londýna s prvním projevem od chvíle, kdy v březnu 2024 oznámila světu svou diagnózu rakoviny. Stalo se tak u příležitosti Summitu o budoucí pracovní síle (Future Workforce Summit). Na této významné události představila další fázi své mise zaměřené na podporu dětí v raném věku.