Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tvůrkyně kampaně MeToo má problém. Zneužitý herec promluvil o traumatu

ženy
ženy
Foto: Pixabay

Washington - Herec a hudebník Jimmy Bennett, který obvinil italskou herečku Asii Argentovou ze sexuálního útoku, se cítí traumatizován. Ke zneužití mělo dojít v roce 2013 v jednom kalifornském hotelu. Bennettovi tehdy bylo 17 let a Argentové 37.

Argentová stála u zrodu kampaně #MeToo upozorňující na sexuální obtěžování. Deník The New York Times (NYT) napsal, že herečka Bennettovi poté, co sama obvinila filmového producenta Harveyho Weinsteina ze sexuálního násilí, vyplatila 380 tisíc dolarů.

V prohlášení Argentová uvedla, že s Bennettem měla výhradně přátelský vztah, který skončil, když vystoupila proti Weinsteinovi a Bennett po ní nečekaně žádal velkou sumu peněz. "Rozhodli jsme vyřídit Bennettovu žádost soucitně a peníze jsme mu dali," sdělila herečka.

S vlastním prohlášením nyní přišel i Bennett. Tvrdí, že celou záležitost chtěl vyřešit soukromě s osobou, která se na něm provinila. "Mé trauma se prodralo na povrch, když se sama prohlásila za oběť. V uplynulých dnech a hodinách jsem neučinil žádné veřejné prohlášení, protože jsem se cítil zahanben a bál jsem se stát součástí veřejné diskuse," citoval herce portál Deadline. Poznamenal, že v době incidentu byl nezletilý a že jen hledal spravedlnost, která mu dávala smysl. Tehdy se prý také rozhodl mlčet, protože se obával stigmatizace, když se takováto situace stane muži.

Portál TMZ ve středu poté, co Argentová uvedla, že s Bennettem nikdy žádný poměr neměla, zveřejnil fotografii, na kterém dvojice leží přinejmenším do pasu nahá. 

Témata:  sexuální zneužívání ženy

Související

Aktuálně se děje

9:27

Karel Šíp ví jen o dvou lidech, kteří to dělají jinak. A dělají si to těžké

Karel Šíp je veřejností vnímán především jako moderátor a bavič, ale velkou kapitolou v jeho životě je i hudba. Šíp se jí původně věnoval jako muzikant, dnes už jen píše písňové texty. A dělá to tou jednodušší cestou. Sám ví jen o dvou lidech, kteří si to dělají "složité".

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Grónsko

Analýza

Co bude s Grónskem? Dánové dříve dali USA volnou ruku, nátlak ale trpět nebudou

Grónsko, největší ostrov světa, se ocitlo v centru neobvyklé globální pozornosti. Rétorika prezidenta Donalda Trumpa o jeho možném začlenění pod Spojené státy vzbudila obavy mezi spojenci. Ačkoli bezpečnostní argumenty nejsou v kontextu Arktidy bezdůvodné, posílení americké národní bezpečnosti by mělo vycházet ze spojenectví a důvěry, nikoliv z nátlaku. Grónsko může být klíčovým partnerem, ne cílem agrese.