Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hádka s cizinci v Saské Kamenici se zvrtla, po útoku nožem zemřel jeden člověk

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Chemnitz - Spor na městských slavnostech v saském podkrušnohorském městě Chemnitz (Saská Kamenice) přerostl v útok nožem. Jeden člověk zemřel, další dva utrpěli zranění.

Zadrženi byli dva podezřelí a po dalších účastnících hádky pátrá. Policie sdělila, že oběť i zranění jsou němečtí občané, národnost ostatních známa není. List Freie Presse uvedl, že do konfliktu se zapojilo několik cizinců.

Vyšetřovatelé prozatím neupřesnili, co bylo příčinou útoku. Vyloučila ale spekulaci, že zabitý se s dalšími dvěma muži, kteří utrpěli zranění, snažil chránit obtěžovanou ženu.

Prokuratura i policie v Chemnitz pouze uvedly, že do sporu bylo zapleteno asi deset lidí a že motiv je předmětem šetření.

Témata:  Německo napadení útok policie Německo

Související

Aktuálně se děje

8. října 2025 9:40

Počasí v Česku ovlivní fronty. Meteorologové prozradili, co nastane

Nejdřív teplá a poté studená fronta ovlivní počasí v Česku během následujících hodin a dnů. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Minimálně ve čtvrtek se bude hodit deštník, teploty dosáhnou maximálně 17 stupňů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy