Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Po Trumpovi bude mít obří podobiznu i Khan. Nad Londýnem se bude muslimský starosta vznášet v bikinách

Londýnský starosta Sadiq Khan
Londýnský starosta Sadiq Khan
Foto: Facebook

Londýn - Nad britskou metropolí se nedávno vznášela nafukovací figurína amerického prezidenta Donalda Trumpa známá jako Baby Trump. Teď ji vystřídá balon zpodobňující muslimského starostu ve žlutých dámských plavkách. Kritici Sadiqa Khana už dostali povolení.

Autor nápadu na vytvoření balonu v podobě londýnského starosty v bikinách Yanny Bruere vybral na internetové platformě na svůj projekt 58.000 liber.

Za důvod, proč se rozhodl tímto způsobem proti starostovi Khanovi protestovat, označil Bruere údajně zvyšující se kriminalitu v Londýně a snahu bránit svobodu slova.

Nafukovací starosta se bude nad britským Parlamentním náměstím vznášet v sobotu od 9:30 do 11:30 místního času (10:30 až 12:30 SELČ).

"Pokud chtějí lidé trávit svou sobotu tak, že budou koukat na mě ve žlutých bikinách, tak ať to klidně dělají - nemyslím si nicméně, že by mi žlutá slušela," reagoval Khan televizi ITV London.

Témata:  Londýn Sadiq Khan

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 11:12

Vyšetřovatelé ukončili pátrání po Madeleine McCannové

Po třech dnech intenzivního pátrání ukončili portugalští a němečtí vyšetřovatelé nejnovější prohledávání terénu v oblasti u města Praia da Luz v Algarve. Právě tam v roce 2007 zmizela tehdy tříletá Madeleine McCannová během rodinné dovolené, zatímco její rodiče byli na večeři nedaleko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Amerikou otřásají rozsáhlé protesty

Rozsáhlé protesty v USA: Trump proti demonstrantům nasadil národní gardu

Prezident Spojených států Donald Trump v sobotu večer nařídil nasazení 2 000 příslušníků národní gardy do Los Angeles, kde druhým dnem pokračují rozsáhlé protesty proti raziím imigračních úřadů. V ulicích města dochází ke střetům mezi demonstranty a policejními složkami, které proti protestujícím nasazují slzný plyn.