Členové Boko Haram vstoupili do dvou vesnic v nigerijském státě Borno a chtěli si z nich odvést dobytek. Vesničané se jim ale postavili na odpor.

"Boj se rozpoutal, když se vesničané snažili útočníky zastavit," řekl mluvčí místních milic Bunu Bukar Mustapha agentuře AFP. "Osm lidí zahynulo a čtyři další utrpěli zranění," dodal mluvčí z metropole zmíněného státu Maiduguri.

Podle mluvčího milic extremisté z Boko Haram zahájili palbu na vesničany, kteří byli ozbrojeni mačetami, luky a šípy, palicemi a meči. "Vesničané se nemohli vyrovnat teroristům z Boko Haram, kteří přišli s palnými zbraněmi," uvedl jiný mluvčí milic Babakura Kolo.

S ukradeným dobytkem pak členové Boko Haram zmizeli v buši. Obyvatelé přepadených vesnic uprchli ze svých domovů v obavě z nového násilí.

Skupina Boko Haram v posledních měsících zintenzivnila své útoky, především na vojenské cíle. Záměrem radikálů ze skupiny Boko Haram je vytvořit v regionu Čadského jezera islámský stát. Jejich povstání si v oblasti za devět let vyžádalo přes 20.000 mrtvých.