Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Krajní pravice útočí na muslimského rappera, musel zrušit koncert v Paříži

Muslimové
Muslimové
Foto: Pixabay

Paříž - Rapper francouzsko-alžírského původu Médine ruší své vyprodané říjnové vystoupení v pařížském klubu Bataclan kvůli tlaku krajně pravicových skupin, které tvrdí, že podporuje radikální výklad islámu a znesvěcuje pietu dějiště teroristického útoku. Informovala o tom agentura AP. V listopadu 2015 se francouzská metropole stala terčem koordinovaných teroristických útoků, při kterých zahynulo 130 lidí; 90 z nich přišlo o život v Bataclanu.

Médine na twitteru zdůvodnil své rozhodnutí koncert zrušit tím, že pravicoví radikálové se jen snaží rozdělit společnost.

Konání hudební akce kritizovali nejen politici z krajní pravice, ale také z konzervativnější části politického spektra. V této souvislosti ministr vnitra Gérard Collomb v červnu prohlásil, že není vyloučen zákaz koncertu, pokud by hrozilo ohrožení veřejného pořádku.

Důvodem kritiky Médinea jsou jeho někdejší kontroverzní texty, jako je například album z roku 2005 s názvem Džihád, což je arabské označení pro povinnost muslimů bránit a šířit svou víru. Médine nicméně tvrdí, že se 15 let snaží svými písněmi bojovat proti všem formám radikalismu.

Témata:  Francie Paříž hudba muslimové

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.