Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Salvini posílá do Alp policisty, Francie vyhodila další uprchlíky v Itálii

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: INT

Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini po dalším převozu migrantů v automobilu francouzského četnictva přes hranici a jejich vysazení na italském území oznámil, že rozmístí na hranici s Francií italské policisty. "Hlídkové vozy byly vyslány do Claviere, aby tam kontrolovaly a chránily hranici," citovala agentura APA Salviniho dnešní oznámení na jeho twitterovém účtu.

"Xté zneužití francouzských úřadů, které těží i z dobré vůle naší policie, bude mít důsledky," zdůraznil šéf protiimigrační strany Liga.

Salvini zveřejnil na svém facebooku video, zachycující auto francouzského četnictva v italském pohraničním středisku Claviere. Z auta vystupují tři migranti. Prefektura francouzského departementu Hautes-Alpes to označila za "normální postup" dohodnutý mezi francouzskou a italskou policií. Poukázala kromě toho na to, že odpovídá evropskému právu. Salvini to ale rázně popřel.

"Časy se změnily," varoval Salvini. Řím prý nebude trpět, aby "cizinci zadržení na francouzském území byli přiváženi do Itálie, aniž by naše bezpečnostní síly mohly prověřit jejich identitu."

Nová italská vládní koalice Hnutí pěti hvězd a Ligy nastavila vlivem Salviniho od počátku mandátu tvrdou linii migrační politiky. Italové například zavřeli přístavy lodím neziskových organizací, Salvini prosadil přísný dekret o migraci a naposledy jeho ministerstvo zarazilo imigrační program kalábrijského města Riace, které bylo dáváno za vzor integrace.

Témata:  policie Itálie uprchlíci Francie Matteo Salvini

Související

Aktuálně se děje

9:42

Dojemné přiznání Ondřeje Brzobohatého. Má pořád tátovo číslo v mobilu

Poslední dny se nesly v duchu vzpomínek na Radoslava Brzobohatého. Chybět u toho samozřejmě nemohl jeho syn Ondřej, který dojemně přiznal, že má tatínkovo telefonní číslo stále uložené. A mazat ho rozhodně nehodlá. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy