reklama

Trunov sdělil, že žádost o odškodnění bude podána příští týden u soudu v Moskvě. Dodal, že po konzultacích s experty bylo rozhodnuto požadovat za každou osobu, která při neštěstí zahynula, odškodnění jeden milion dolarů. Advokát zastupuje 79 z 92 obětí tohoto leteckého neštěstí.

Nárok bude podle Trunova uplatňován vůči třem subjektům, mezi nimiž je pojišťovací společnost Sogaz a zajišťovací holding Amlin.

Letoun Tu-154 ruského ministerstva obrany se zřítil před dvěma lety ráno 25. prosince krátce po mezipřistání na letišti v Soči. Na palubě se nacházelo 92 lidí, mezi nimiž bylo vedle vojáků a novinářů i 64 členů slavného Alexandrovova pěveckého souboru. Výprava mířila na ruskou leteckou základnu Hmimím v Sýrii, aby tam sloužícím ruským vojákům popřála k novému roku. Nikdo nepřežil.

Podle expertů ministerstva obrany příčinou tragédie mohla být nejspíš chybná prostorová orientace pilota. Vyšetřování podle závěrečné zprávy ukázalo, že letoun neměl technickou poruchu, měl dostatek paliva a letové podmínky byly příznivé. Zjištěny nebyly ani žádné "vnější faktory".

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama