Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Francii zatkla šest osob, chtěly zabít prezidenta Macrona

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Foto: European Union

Šest lidí zadržela dnes ráno francouzská policie pro podezření, že plánovali útok na prezidenta Emmanuela Macrona. S odvoláním na zdroj z vyšetřování o tom informovala agentura AFP, podle které mají zadržení vazby na krajní pravici.

Podle televize BMFTV byly plány na "násilnou akci" proti prezidentovi nepřesné a nebyly dotažené do detailu. Pařížské státní zastupitelství nicméně zahájilo vyšetřování kvůli podezření z plánování teroristického činu.

Protiteroristická jednotka zasahovala ráno ve třech různých departementech: Isére na jihovýchodě, Ille-et-Vilaine na severozápadě a Moselle na severovýchodě země. Jaké mají mezi sebou zadržení vazby, ani to, jak byli ve spojení, zatím není jasné.

Akci podle BMFTV provedla zpravodajská služba DGSI, která je pověřena mimo jiné bojem proti terorismu. Podle zdroje listu L'Express bylo cílem dnešního zátahu zjistit, jak daleko plány na násilnou akci pokročily.

BMFT připomíná, že se podobný zátah kvůli plánům útoků na vysoce postavené politiky uskutečnil už před rokem. Zadrženo tehdy bylo deset lidí z krajně pravicové scény, kteří plánovali útoky na nynějšího ministra vnitra Christopha Castanera a předsedu levicové strany Nepodrobená Francie Jeana-Luca Mélenchona.

Témata:  Francie Emmanuel Macron

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí bude o následujícím víkendu velmi horké

Následující víkend přinese do České republiky velmi horké letní počasí, které však na mnoha místech doprovodí silné bouřky. V sobotu i v neděli bude převládat jasná až polojasná obloha. Během dne se však bude oblačnost přechodně zvětšovat a místy se vytvoří přeháňky nebo bouřky, které mohou být ojediněle i velmi intenzivní.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Chystáte se v létě na Slovensko? Rady, které vám pomohou vyhnout se medvědům

Plánování letní dovolené na Slovensku láká tisíce turistů do nádherných pohoří, jako jsou Vysoké či Nízké Tatry, Malá Fatra nebo Slovenský ráj. Slovenská příroda je však také domovem medvěda hnědého. Vzhledem k nárůstu hlášených výskytů této šelmy v blízkosti turistických tras a vyhlášení mimořádných situací v několika desítkách okresů je nutné znát zásady bezpečného chování. Prevence je základním krokem, jak se nechtěnému střetu v lese vyhnout.