Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lupiči přepadli britského veterána, v nemocnici bojuje o život

Policie Velké Británie
Policie Velké Británie
Foto: Filip Toužimský, EuroZprávy.cz

Britská nadace bojující proti zločinu vypsala odměnu 10.000 liber (téměř 300.000 Kč) za informace vedoucí k dopadení pachatelů mimořádně brutálního útoku na 98letého válečného veterána.

Seniora v pondělí přepadli v jeho domě na severu Londýna lupiči a vážně ho zranili, muž v nemocnici bojuje o život. Píše to britský tisk.

Policie již dříve uvedla, že je brutalitou tohoto útoku šokována. Syn oběti prohlásil, že nechápe, jak mohou pachatelé s něčím takovým žít. "Zpytujte své svědomí," vyzval je veřejně.

Zloději podle médií ukradli starší typ televize, který je možné získat z druhé ruky za pouhých 20 liber (600 Kč), a několik osobních věcí muže, který za druhé světové války sloužil v Itálii.

Témata:  Velká Británie napadení loupež policie Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

11. března 2026 9:19

Nejtěžší zkouška pro Martina Dejdara. Jeden projekt mu způsobil potíže na mnoho let

Ke slavným březnovým oslavencům patří také Martin Dejdar, kterému je čerstvě 61 let. Známému herci se v životě podařilo dosáhnout mnoha úspěchů, sám si ale také přivodil nepříjemné komplikace. Několik let totiž musel splácet dluhy, které mu způsobil neúspěšný projekt. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy