Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bolestivá smrt: Plavce v moři napadla trnucha, neměl šanci přežít

Velké vlny
Velké vlny
Foto: Pixmac

Muž koupající se u pobřeží Tasmánie se stal obětí trnuchy. Paryba patřící mezi rejnoky 42letého plavce bodla do podbřišku. Ten poté zemřel na srdeční zástavu. Informovala o tom místní policie.

Neštěstí se stalo při pobřeží východně od Hobartu. V okamžiku útoku byl muž v moři sám. Z vody ho vytáhl přítel, veškeré snahy o resuscitaci ale byly marné.

Trnuchy nejsou považovány za agresivní a smrtelné útoky na člověka jsou mimořádně vzácné. Jejich jed způsobuje bolesti, může měnit tepovou frekvenci a ovlivnit dýchání.

V roce 2006, při filmování podmořské fauny u břehů Austrálie, zabil australského dokumentaristu Steva Irwina rejnok, který ho bodl přímo do srdce.

Témata:  moře Austrálie EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

23. května 2026 17:51

22. května 2026 19:20

Vyplatí se Dluhopisy Republiky? Existují výnosnější a flexibilnější alternativy

Česko bude mít vyšší než donedávna předpokládané rozpočtové deficity. Například nejnovější prognóza České národní banky prognózuje pro rok 2027 deficit 3,1 % HDP. Takovým schodkem by vláda porušila své vlastní programové prohlášení, kde říká, že setrvá bezpečně pod tříprocentní úrovní.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy