Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Herečka pobouřila muslimy průsvitnými šaty, půjde před soud

Muslimové
Muslimové
Foto: Pixabay

Egyptská herečka, která tento týden přišla na slavnostní zakončení filmového festivalu v Káhiře v průsvitných šatech, bude u soudu čelit obžalobě z veřejného pohoršení.

Čtyřiačtyřicetiletá herečka Rania Júsifová podle právníků svým necudným oděvem dělala reklamu nemorálnímu chování a měla by se kvůli tomu zpovídat.

Egyptische actrice voor de rechter vanwege blote jurk https://t.co/K00HPEDR5a via @NOS#vrouwen #Youssef #film #Egypte #vrouwenrechten

— Doortje Briedé (@Vrouwenpagina) 1. prosince 2018

Herečka se za výběr šatů omluvila. "Měla jsem je na sobě poprvé a neuvědomila jsem si, že vzbudí takové rozhořčení. Znovu zdůrazňuji, že ctím hodnoty, na jejichž základě jsme v Egyptě vychováváni," citoval její vyjádření server BBC.

Soud bude případ projednávat 12. ledna. Pokud bude herečka odsouzena, může dostat trest až pět let vězení.

Témata:  Egypt muslimové Islám

Související

Aktuálně se děje

4. listopadu 2025 14:17

4. listopadu 2025 9:03

Statečný, odvážný, morální. Režisér Strach vzpomíná na kardinála Duku (†82)

Česko v úterý zasáhla smutná zpráva. Ve věku 82 let zemřel kardinál a někdejší arcibiskup pražský Dominik Duka, který se v závěru života potýkal s vážnými zdravotními potížemi. Na jeho úmrtí už přicházejí první reakce. Ozval se například filmový režisér Jiří Strach. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy