Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Polsku evakuovali kvůli likvidaci bomby 24 tisíc lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Přibližně 24.000 obyvatel města Police na severozápadě Polska muselo dnes dočasně opustit své domovy. Stalo se tak kvůli likvidaci nevybuchlé letecké bomby z druhé světové války, kterou před několika dny našli dělníci při výkopových pracích.

Podle portálu onet.pl lidi, kteří z míst určených k evakuaci neodjeli sami, autobusy od časného rána rozvážely do škol. Například pacienti místní nemocnice tak dočasně našli útočiště v tělocvičně.

Ženisté bombu, která váží okolo čtvrt tuny, odvezou do vojenského újezdu v Drawsku Pomorském. Tam ji zneškodní.

Město Police, ve kterém žije asi 33.000 lidí, připadlo Polsku po druhé světové válce. Do té doby bylo součástí Německa, jmenovalo se Pölitz. Za války v něm působila velká továrna na syntetický benzín. Město se proto opakovaně stalo cílem spojeneckých náletů.

Témata:  Polsko bomby

Související

Aktuálně se děje

1. dubna 2026 4:00

Změna počasí nepřijde ani po Velikonocích. Má se dále oteplovat

Ještě vyšší teploty než o Velikonocích slibuje předpověď ve dnech, které budou bezprostředně následovat po svátcích. Odpolední maxima vyšplhají až na 23 stupňů. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy