Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Súdánu havaroval vrtulník, zemřelo pět představitelů státu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: china.org.cn

Nejméně pět vysokých představitelů východosúdánského státu Kadárif přišlo dnes o život při zřícení vrtulníku, s nímž byli na bezpečnostní obhlídce regionu. Informovala o tom súdánská média, přičemž podle agentury SUNA zahynulo dokonce minimálně sedm místních činitelů.

Zatím není zcela jasné, kolik osob na palubě havarovaného stroje celkem bylo. SUNA se zmínila o zraněných převezených do nemocnice, jejich počet ale neupřesnila.

Podle státní televize je mezi mrtvými kadárifský guvernér, šéf jeho kabinetu, ministr průmyslu a zemědělství, úřadující šéf policie a také náčelník pohraniční policie.

Agentura AFP s odvoláním na svědky události napsala, že helikoptéra při přistávání asi 700 kilometrů východně od súdánské metropole Chartúmu narazila do telekomunikačního stožáru, vzňala se a pak tvrdě dopadla na zem.

Témata:  Súdán vrtulníky

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2026 17:57

Velké pátrání na Zlínsku. Policisté našli pohřešovaného teenagera

Velké pátrání probíhalo od pátečního rána na Zlínsku. Pohřešovaný byl sedmnáctiletý chlapec, jehož policisté a další lidé hledali v okolí Lukovečku. Do akce se zapojili strážci zákona na koních či se služebními psy. Odpoledne se hledaného mladíka podařilo najít. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy