Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Norimberku pobodal útočník několik žen, město zachvátila vlna strachu

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

V Norimberku byly v noci na dnešek pobodány tři ženy, jejich zranění jsou vážná. Informovala o tom zpravodajská televize n-tv. Německá policie zatím neví, zda spolu případy souvisejí a zda ženy napadl stejný útočník, uvedla ale, že na teroristické pozadí zatím nic neukazuje.

Útoky se odehrály v norimberské čtvrti St. Johannis. Jako první byla podle Bildu asi v 19:20 SEČ napadena 56letá žena, která se v kritickém stavu musela ihned podrobit operaci. Krátce před 23:00 SEČ útočník pobodal 26letou ženu a později ještě 34letou ženu.

Drei Frauen in Nürnberg niedergestochen https://t.co/YkaM450KEE #Nürnberg

— tagesschau (@tagesschau) 14. prosince 2018

Policie nevylučuje, že spolu případy, které se odehrály nedaleko od sebe, souvisejí. O útočníkovi, případně útočnících, se informace rozcházejí, věk svědci odhadli na 25 až 30 let. Do pátrání policie v noci nasadila vrtulník i psy.

Témata:  Německo útok policie Německo

Související

Aktuálně se děje

18. března 2026 19:58

V Lounech zasahovala policie. Muž hrozil kyselinou úřednici

Středeční dopoledne na úřadu práce v Lounech poznamenal dramatický incident, který si vyžádal okamžitý zásah bezpečnostních složek.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy