Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Podivná nehoda: Skot se zabil při pádu z vánočního stromu

Vánoční strom
Vánoční strom
Foto: Pixabay

Neobvyklé úmrtí vyšetřuje policie ve skotském městečku Kirkcaldy. V pátek ji náhodní svědci přivolali k místní radnici, u níž ležel těžce zraněný muž, který později zemřel. Ukázalo se, že příčinou jeho smrti byl pád z městského vánočního stromu, informoval zpravodajský server BBC.

Policii městečka Kirkcaldy, které leží severně od Edinburghu, přivolali ke zraněnému muži v noci na pátek lidé z blízkého baru Kitty's. Navzdory rychlému převozu do nemocnice, muž svým zraněním podlehl.

Ředitel klubu Mario Caira později policii řekl, že viděl muže lézt po 3,6 metru vysokém vánočním stromu a viděl i jeho pád. "Šplhal na ten strom, byl úplně nahoře, držel se špičky," řekl Caira posléze BBC. "Když spadl, myslel jsem si, že si jen vyrazil dech," dodal. Šel neznámého raději zkontrolovat a když se muž nehýbal, zavolal záchranku.

Podle Cairy muselo být úmrtí muže obrovskou náhodou. "Nejsem lékař, nevím, co se mu stalo, když spadl, ale myslím si, že byste to mohl udělat tisíckrát za sebou a odešel byste po svých," řekl majitel baru Kitty's.

Policie se nedomnívá, že by nesl na úmrtí muže někdo vinu a prozatím případ vyšetřuje jako nešťastnou náhodu.

Témata:  Skotsko Vánoční strom neštěstí

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.