Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž najel v Německu autem do skupiny uprchlíků

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

V Bottropu na západě Německa najel o silvestrovské noci 50letý muž autem do skupiny lidí. Tři zranil lehce, jednoho těžce, informuje internetový portál Westdeutsche Allgemeine Zeitung. Policie předpokládá, že šlo o úmyslný čin, možná xenofobně motivovaný.

Celý incident odstartoval jen pár minut před půlnocí, kdy podle výpovědí svědků útočník srazil jednu osobu na náměstí Berliner Platz v centru Bottropu.

Poté pokračoval do vnitřního města, kde se svým vozem narazil do skupiny lidí, jejíž součástí byli i Syřané a Afghánci. Právě zde vážně zranil mladou ženu, která je v současnosti v ohrožení života.

Následně ujel do sousedního Essenu, kde autem ohrožoval lidi stojící na zastávce autobusu. O chvíli později pachatele zadržela policie. 

Při zatýkání došlo podle svědků na nenávistné poznámky na adresu cizinců. Podle informací policie muž pochází právě z Essenu, použitým vozidlem by měl být stříbrný Mercedes.

Témata:  Německo policie Německo

Související

Aktuálně se děje

1. června 2026 21:23

1. června 2026 5:00

První předpověď počasí na příští víkend. Tropy se Česku vyhnou

V Česku dnes začíná meteorologické léto. Není tedy divu, že meteorologové už tuší, jak bude vypadat první letní víkend letošního roku. Tropických teplot se ve volných dnech nedočkáme, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy