reklama

Zadrženého útočníka vyšetřil lékař, který vyjádřil pochybnosti o mužově psychickém zdraví, uvedla manchesterská policie. "Vyšetřování protiteroristické policie nicméně pokračuje," zdůraznila. Dodala, že muž se nyní nachází v jednom zabezpečeném zdravotnickém zařízení. Později oznámila, že detektivové jsou si téměř jistí, že muž neměl komplice. Přesto ještě prověřují, zda jej k činu někdo nenavedl nebo mu nepomáhal.

Muž, jehož totožnost policie nezveřejnila, v pondělí večer pobodal na nádraží Victoria v centru severoanglického města kuchyňským nožem tři osoby - muže, ženu a policistu. Muž a žena - oba ve věku mezi 50 a 60 lety - jsou stále v nemocnici. Policista, který utrpěl bodné zranění na rameni, byl po ošetření z nemocnice propuštěn. Podle svědků z místa činu útočník křičel "Alláh" a "Ať žije chalífát".

Nádraží, kde se útok stal, leží v těsném sousedství multifunkční arény, kde se v roce 2017 odpálil Brit libyjského původu a zabil 22 lidí na koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové.

Stupeň ohrožení Británie terorismem zůstává na druhém nejvyšším stupni, který označuje situaci za "vážnou". Atentát je tak podle zpravodajců "vysoce pravděpodobný".

Loading...

4 komentáře (Poslední 05.01. 07:41) Napište svůj názor

reklama