Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelec z Orlanda pracoval ve společnosti G4S. Té nyní rekordně padají akcie

Ekonomika, ilustrační fotografie
Ekonomika, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Londýn - Střelba v gay klubu v Orlandu dolehla i na bezpečnostní společnost G4S, u které útočník Omar Mateen pracoval. Akcie firmy se dnes dopoledne na londýnské burze propadly o více než šest procent až na sedmileté minimum.

Tržní hodnota největší světové firmy pro bezpečnostní služby se snížila o téměř 200 milionů liber (6,8 miliardy Kč), napsala agentura Reuters.  Akcie společnosti se dnes na začátku obchodování v Londýně propadly o 6,6 procenta na 175 pencí za jednu, což je nejnižší hodnota od roku 2009. Ztráty později částečně zmírnily, po poledni SELČ činil propad zhruba 5,8 procenta.

G4S působí na šesti světadílech a má zhruba 618.000 zaměstnanců. Pověst společnosti pošramotily nesnáze během letních olympijských her v roce 2012 v Londýně, na které nedokázala zajistit dostatek strážců.

V následujícím roce se G4S spolu s konkurenční Serco zapletla do skandálu ohledně monitoringu odsouzenců. Existuje podezření, že za elektronickou kontrolu odsouzených, mezi nimiž bylo i několik mrtvých, firmy britskému ministerstvu spravedlnosti účtovaly přemrštěné ceny. Letos G4S zaúčtovala odpis ve výši 65 milionů liber kvůli ztrátovým vládním kontraktům v Británii.

Témata:  akcie ekonomika střelba v nočním klubu ve městě Orlando

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.