Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš v sídle CIA: O čem jednal s ředitelkou Haspelovou?

Andrej Babiš v USA
Andrej Babiš v USA
Foto: Facebook

Český premiér Andrej Babiš dnes navštívil centrálu americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) a jednal s její ředitelkou Ginou Haspelovou. Oznámil to bez dalších podrobností tiskový odbor úřadu české vlády.

Babiš je v USA na třídenní návštěvě, která ve čtvrtek vyvrcholí setkáním s prezidentem Donaldem Trumpem.

Podle diplomatů je Babiš pravděpodobně prvním vysokým představitelem České republiky, který byl do centrály CIA pozván a jednal s jejím vedením. List The New York Times dnes napsal, že k pozvání předsedy vlády do Washingtonu a do Bílého domu mohlo přispět i české stanovisko k čínským společnostem Huawei a ZTE, které jako bezpečnostní riziko označily jak americké, tak české úřady.

Předsedu české vlády měl do sídla CIA ve virginském Langley podle Lidových novin doprovodit ředitel české Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka. O jeho účasti se zpráva tiskového odboru úřadu vlády nezmiňuje.

Témata:  Andrej Babiš CIA USA

Související

Aktuálně se děje

12. června 2026 14:55

Iva Janžurová se ozve po telefonu. Češi se dozvědí, jak se herečka má

Původně se měla Iva Janžurová v sobotu objevit v narozeninovém vydání rozhlasového pořadu Tobogan, ale zdravotní problémy jí udělaly čáru přes rozpočet. V rozhlase přesto vymysleli, jak legendární herečku, která v květnu oslavila 85. narozeniny, dostat do vysílání.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Švýcarsko, ilustrační foto

Komentář

Švýcarsko se chystá na referendum, které může mít vliv i na Česko

Švýcarsko čeká v neděli hlasování, které může výrazně změnit podobu celé země. V celostátním referendu budou občané hlasovat o iniciativě, která má zabránit tomu, aby počet obyvatel země v budoucnu překročil hranici deseti milionů. V hlasování se střetávají obavy z masové migrace a nedostatku bydlení s varováními před hospodářským útlumem a roztržkou s Bruselem. Za těsného stavu průzkumů zůstává výsledek otevřený. V referendu se nejedná jen o omezení volného pohybu osob, ale také o zásadní změnu ve volném vstupu na švýcarský trh. Pokud by padl a vrátila se cla, byla by to pro český export citelná rána.