reklama

Policejní vyšetřovatel letos v březnu obvinil Kočnera z objednání Kuciakovy vraždy, při které přišla o život i žurnalistova partnerka Martina Kušnírová. V případu byly ještě loni na podzim obviněny ještě čtyři další osoby. Všem obviněným hrozí doživotí.

Kočner byl jedním z lidí, kterým se Kuciak ve svých článcích často věnoval. Žurnalistovi v telefonickém rozhovoru v roce 2017 podnikatel vyhrožoval, že najde "špínu" na něj a na jeho rodinu a získané informace zveřejní. Kvůli tomu se Kuciak obrátil na policii, ta však věc odložila.

Vyšlo také najevo, že Kočner nechal Kuciaka a další novináře sledovat. Do tohoto sledování byli podle tisku za úplatu zapojeni bývalí příslušníci slovenské civilní tajné služby SIS.

Kočner je od loňského června ve vazbě kvůli případu, ve kterém spolu s bývalým šéfem soukromé televize Markíza a exministrem hospodářství Pavolem Ruskem čelí obžalobě z falšování směnek v hodnotě zhruba 69 milionů eur (1,77 miliardy Kč).

Podle dřívějších informací se jeden z obviněných v případu Kuciakovy vraždy, Miroslav Marček, přiznal, že na Kuciaka a Kušnírovou střílel právě on. Bývalého vojáka Marčeka přitom vyšetřovatelé původně označovali v případu za řidiče; za střelce považovali jiného obviněného Tomáše Szabóa. Policie pak na základě Marčekova svědectví našla v řece Váh část pistole, která mohla být použita při vraždě zmíněné dvojice.