Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rakousko má poprvé v historii kancléřku, vládu sestaví Bierleinová

Rakouská vlajka
Rakouská vlajka
Foto: Pixabay

Rakouský prezident Alexander Van der Bellen dnes pověřil sestavením nové přechodné vlády dosavadní šéfku rakouského ústavního soudu Brigitte Bierleinovou. Rakouskou vládu tak poprvé povede žena.

Devětašedesátiletá kancléřka má s vládou odborníků dovést zemi k předčasným volbám, které jsou plánovány na září.

Rakouský prezident řekl, že se s Bierleinovou shoduje v tom, že ministři přechodné vlády by měli být převážně státní úředníci.

Témata:  Rakousko Brigitte Bierleinová Alexander Van der Bellen

Související

Aktuálně se děje

12. března 2026 15:06

Demagogie a lži. Vondra odešel z debaty kvůli slovenskému europoslanci

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) odešel z diskuze na slovenské televizi, kde jeden z jeho slovenských kolegů označil amerického prezidenta Donalda Trumpa či jeho ukrajinského protějška Volodymyra Zelenského za největší gaunery tohoto století. Podle Vondry šlo o snůšku lží a demagogie. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy